PlusToken’s Crippling Effect on Bitcoin and the Billion-Dollar Impact on Crypto Markets

Travis Kling, menedżer firmy zajmującej się aktywami kryptograficznymi, zwrócił uwagę opinii publicznej na wątpliwą transakcję dotyczącą kryptowalut, w której uczestniczą wiodące giełdy kryptowalutowe Huobi i Okex oraz, co ciekawsze, PlusToken. Według anonimowego badacza kryptowalutowości, znanego jako „ErgoBTC“, w sierpniu 165 000 BTC zostało wymieszanych i wysłanych z PlusToken na platformy giełdowe.

W tweecie, który doprowadził do uzasadnionych obaw użytkowników kryptograficznych, Kling zauważył, że zainteresowane giełdy nie zostały jeszcze uwzględnione, albo poprzez obalenie lub potwierdzenie, że ponad 1 miliard dolarów wartości BTC zostały zmieszane i wysłane do obu platform.

Analiza przeprowadzona przez @ErgoBTC i inne firmy dowodzi, że od sierpnia ~165 tys. BTC z PlusToken było mieszane i wysyłane do Huobi i OKex.

Efekt PlusToken na rynku kryptokurczowym
Choć może się wydawać, że to tylko mały proton kryptokurrency, to jednak pozostawia wiele pytań dotyczących podstawowej struktury rynku. Użytkownicy nie tylko spekulują, że giełdy po prostu milczą, ponieważ korzystają z opłat, ale ruchy wielorybów, takie jak ten, będą miały później również wpływ na ceny rynkowe.

Ustalono już, że ruchy wielorybów mają znaczący wpływ na ceny rynkowe, dlatego też główne wskaźniki, takie jak wolumen obrotu, ceny i pułap rynkowy, które są wskaźnikami wyników rynkowych, mogą zawyżać liczby na rynku. Liczne badania przeprowadzone w 2019 r. wykazały, że kilka adresów powiązanych z PlusToken próbowało od tego czasu wypłynąć na rynek poprzez dystrybucję środków na różne cyfrowe giełdy walutowe.

W ślad za nimi poszła sprzedaż na otwartym rynku, która doprowadziła do wzrostu cen na rynku Bitcoin i Ethereum. Podejrzewano, że 200 000 BTC na otwartym rynku zostało zlikwidowanych przez adresy powiązane z PlusTokenem, co później doprowadziło do ogromnej wyprzedaży rynkowej w 2019 roku. Z prawie 185.000.000 dolarów Bitcoin Future wypłacone przez oszustów PlusToken poprzez brokerów OTC, jest bardzo możliwe, że intensywność likwidacji może spowodować spadek cen Bitcoin.

Azjatycki „Plan Ponzi“ wart miliard dolarów.

Zgadłeś, że PlusToken był jednym z pierwszych miliardowych programów Ponziego, które pojawiły się w Azji. Z Azji odgrywa ważną rolę w globalnym przyjęciu Krypto walut, nie jest zaskoczeniem, że PlusToken był w stanie zebrać około 2,9 miliardów dolarów od niczego niepodejrzewających użytkowników na swojej platformie.

Zanim platforma stała się nieczynna, śledczy ustalili, że PlusToken zabezpieczył ponad 3 miliony użytkowników, z których wszyscy przyczynili się do powstania jego tytułu „miliard dolarów“. Rzekomy program Ponzi miał swój początek w maju 2018 r., kiedy to po raz pierwszy zyskał popularność dzięki bardzo obiecującym planom inwestycyjnym i usługom portfelowym.

Plustoken koncentrował się przede wszystkim na azjatyckim rynku krypto walutowym, właśnie inwestorzy chińscy i koreańscy jako tacy, zachodnia przestrzeń krypto walutowa miała ograniczone informacje o wnętrzu platformy.

PlusToken później zastanawiał się nad analizą Blockchain firmy Ciphertrace, na tyle, by zyskać uwagę zachodniej społeczności krypto walutowej jako nieuczciwej platformy inwestycyjnej. Kiedy sześciu chińskich obywateli zostało aresztowanych za bycie związanym z PlusToken, system zaprzeczył, że podejrzani byli najlepszymi wspólnikami, ale tylko handlowcy i użytkownicy platformy.